כל מה שצריך לדעת על ביטוח מקיף לרכב

במה תעסוק כתבה זו?

החלטתם לעשות לרכב שלכם ביטוח מקיף אבל אתם לא יודעים מאיפה להתחיל? זה נראה לכם כמו משימה מסובכת שתצטרכו להשקיע בה הרבה זמן ואנרגיה? תתפלאו לגלות שכיום תוכלו לקבל את כל האינפורמציה באינטרנט מבלי לצאת מהבית, להבין יותר לעומק מה זה ביטוח מקיף, מה כולל, מה מחירו, מה ההבדל בין ביטוח חובה למקיף ובין ביטוח צד ג’ למקיף, איך אפשר לעשות סקר שוק ולהשוות מחירי ביטוח בדרך הקלה ביותר והמהירה ביותר. לפניכם כל מה שצריך לדעת על ביטוח מקיף לרכב!

סוגי ביטוח רכב

ביטוח חובה נועד לתת כיסוי למקרה של תאונה עם נזקי גוף שנגרמו לנהג, לנוסעים ברכבו או להולכי רגל. הוא מאפשר לקבל מימון טיפול רפואי והוצאות רפואיות ופיצוי במקרה של אובדן השתכרות וכושר השתכרות. ביטוח צד ג’ נועד לתת מענה במקרה בו גרם המבוטח נזק לצד שלישי או לרכוש, כמו חניה, קירות בית, תחנת אוטובוס וכד’. וביטוח מקיף – מה כולל? זהו ביטוח הרכב הנרחב ביותר שניתן לעשות והוא כולל בתוכו ביטוח צד ג’, ובנוסף, הוא נועד לתת כיסוי לנזקים שנגרמו בתאונה, גניבה, שריפה, נזקי טבע ועוד.

מה ההבדל בין ביטוח חובה למקיף?

התבלבלתם מרוב ביטוחים? לא מבינים מה ההבדל בין ביטוח חובה למקיף? אז בואו נעשה קצת סדר בבלאגן. ביטוח חובה הוא סוג הביטוח היחיד שנדרש כל בעל רכב בישראל לעשות לרכבו על פי חוק. בלעדיו אין אפשרות לעשות טסט לאוטו ונהג שייתפס נוהג ללא ביטוח חובה בתוקף עלול להיענש ולהסתכן במאסר, קנס או שלילת רישיון. בנוסף, מחירו של ביטוח החובה שיוצע לכם בחברות השונות לרוב יהיה באותו סדר גודל של מחירים, פחות או יותר, או עם הפרשים קטנים במחיר בין החברות או הסוכנויות. ביטוח זה נועד לכסות נזקי גוף בלבד.

ביטוח מקיף, לעומת זאת, הוא ביטוח רשות והנהג אינו מחויב לרכוש אותו. הוא נועד לתת כיסוי לנזקים ברכוש ולא בגוף, והוא הביטוח היחיד שמכסה מקרה של גניבת הרכב והיחיד שמאפשר לקבל כיסוי של נזקים לרכבו של המבוטח. הפרשי המחירים של הביטוח המקיף בין חברה לחברה יכולים להיות גדולים ולהגיע לאלפי שקלים, ובנוסף, ברבות מהחברות ניתן לעשות הרחבות לביטוח בתוספת תשלום ולהוסיף כיסויים ושירותים נוספים, כמו חילוץ מחניון תת קרקעי, כיסוי לפנסים ומראות צד ועוד.

ראו גם: מה ההבדל בין ביטוח צד ג’ לביטוח מקיף?

השוואת ביטוח מקיף באינטרנט

עם הטכנולוגיה המתקדמת שיש כיום, ניתן לעשות השוואת ביטוח מקיף אונליין ותוך מספר דקות לסיים את כל הליך בחירת הביטוח ולהתחיל ברכישה. אתר בסטי מציע סימולטור ביטוח רכב שיציג לכם את אפשרויות הביטוח העומדות בפניכם, בצורה אובייקטיבית, ניטרלית ונטולת אינטרסים. כל שתצטרכו לעשות הוא להזין מספר נתונים לגביכם ולגבי הרכב אותו תרצו לבטח, כמו מין הנהג, גיל הנהג, סוג הרכב, שנת הייצור והדגם של הרכב, שנות ותק רישיון הנהיגה של הנהג ועוד, ותוך זמן קצר תציג לכם המערכת החכמה של בסטי את הצעות המחיר הזולות ביותר והפופולריות ביותר הקיימות בחברות ובסוכנויות הביטוח השונות. 

התוצאות מתקבלות בצורה ברורה, נוחה ועניינית, כשלגבי כל הצעת מחיר ניתן לראות מידע מפורט יותר כמו מהו סכום ההשתתפות העצמית, האם כלולים שירותי גרירה, האם כלול בביטוח רכב חליפי ובאילו מקרים, מה סכום גבול אחריות ביטוח צד ג’ ומה מחיר השירותים שניתנים בתוספת תשלום, כמו שירותי VIP, כיסוי נזקי שביתות ומהומות, כיסוי שמשות מקוריות ועוד. בנוסף, ניתן לעשות השוואה מצומצמת יותר בין מספר ביטוחים מתוך התוצאות המוצגות, כך שתוכלו לראות את ההבדלים במחירים ובשירותים הכלולים בכל הצעת ביטוח, כשהם מופיעים זה לצד זה, עמודה ליד עמודה, בצורה נוחה להשוואה.

איזה רכב מבטחים?

מגיע לכם לקבל את הצעת המחיר המשתלמת ביותר

עוד באותו נושא

איזה רכב מבטחים?

מגיע לכם לקבל את הצעת המחיר המשתלמת ביותר