קדימה להשוואה

השוואת ביטוח דירה ככה משווים וחוסכים היום

הצעות מכל החברות המובילות ב-2 דקות!

הצעות מכל החברות המובילות ב-2 דקות!

 • לוגו כלל
 • לוגו הכשרה
 • לוגו הראל
 • לוגו הפניקס
 • לוגו מנורה
 • לוגו שומרה
 • לוגו שלמה ביטוח
 • לוגו שירביט
 • לוגו ביטוח חקלאי
 • לוגו איילון
 • לוגו מגדל
בשלושה משפטים – מה זה ביטוח דירה?

ביטוח דירה נועד להגן על הדבר אולי היקר (ליטרלי בפן הכלכלי) ביותר בחייכם – הבית שלכם. פוליסת ביטוח הדירה היא למעשה רשת הביטחון, שתעניק לכם פיצוי כספי הולם בעת צרה " שנפלה" עליכם ביום בהיר, בין אם מדובר בהרס בדרגות שונות של המבנה או בתכולה שניזוקה או נגנבה.

אז למה בכלל חשוב להשוות ביטוח דירה?

כי מתחבא שם הרבה הרבה…הרבה כסף שתוכלו לחסוך! תובנה ראשונה: בישראל, תנאי הפוליסה והכיסויים לביטוח המבנה וביטוח התכולה עשויים להיות שונים מחברה לחברה וברור שגם הצעת המחיר שתקבלו. תובנה שניה: מרבית פוליסות ביטוחי המבנה בישראל נרכשות בעת שאנשים לוקחים משכנתא וזה אומר שלרוב, ביטוח המבנה שלכם לטובת המשכנתא יתחדש אוטומטית משנה לשנה. עכשיו, נניח שלקחתם משכנתא ל 25 שנה – משמע ביטוח המבנה הוא גם ל- 25 שנה.

עכשיו, בואו נעשה תרגיל קצר עם תוצאה משמחת: נניח שאתם משלמים כיום בכל חודש כ- 150 ₪ בלבד על ביטוח המבנה שלכם.במקרה, נכנסתם לבסטי וביצעתם תהליך השוואה של 3 דקות וגיליתם, שתוכלו לקבל בחברה אחרת ביטוח מבנה וביטוח תכולה ב 100 ₪ לחודש. לכאורה, לא כסף גדול, בסך הכל 50 ₪ בחודש. אבל, אם אתם זוכרים, זה לכל תקופת המשכנתא כלומר ל- 25 שנה….שזה בעצם 300 חודשים.וזה אומר שבכל חודש שחסכתם "סך הכל" 50 ₪ יוביל לחיסכון אדיר של 15,000 ₪ לכל תקופת הביטוח שרכשתם! הבנתם את זה? אה. מפה כנראה אנחנו מדברים אל עצמנו כי סביר שכבר עזבתם את הקריאה ונכנסתם להשוות.

אילו סוגי ביטוח תוכלו לחפש ולהשוות?

ישנם 2 סוגי ביטוח דירה שאתם יכולים לרכוש ביחד, או לחוד: ביטוח מבנה ותכולה. כל אחד מהם מספק לכם מעטפת הגנה עבור הנכס החשוב, והיקר ביותר שלכם, הבית. ביטוח מבנה

ביטוח מבנה הוא כיסוי ביטוחי רחב וגדול המיועד לשוכרי דירה, בעלי דירה בבניין דירות משותף, ובעלי בית פרטי. הפוליסה מכסה שלושה אלמנטים עיקריים: המבנה עצמו – קירות הבית, התקרה, מרפסות, שערים, דלתות, לובי הכניסה, חלונות ועוד. תשתיות – חשמל, מים, גז, טלפון, מערכת הסקה ומיזוג אוויר, דודי שמש ומערכות סולאריות שונות.

רכוש משותף – במילים אחרות, האלמנטים שחולקים עם שאר דיירי הבניין ועליהם משלמים ועד בית, כמו חדר המדרגות, המעליות, המקלט של הבניין, הצמדות מיוחדות (לדוגמה, מחסן). הרובד הבסיסי של ביטוח דירה מגן על הבית מפני נזקי אש, נזקי ברק, עשן, פיצוץ בדירה, נזקי מזג אוויר קיצוניים. הוא מגן עליכם גם מפני נזקי פריצה, התנגשות כלי רכב בדירה והתרסקות כלי טיס או נפילת חפצים מתוכו על המבנה. לצד כיסויי הבסיס, ניתן לרכוש הרחבות כדי להעמיק את מעטפת ההגנה ולהתאים אותה לצרכים שלכם ולאופי הבניין בו אתם מתגוררים. בין ההרחבות המומלצות תמצאו את הבאות:

 • נזקי רעידת אדמה
 • ביטוח צד ג'
 • נזקי צנרת
 • חבות מעבידים לעובדי משק הבית
 • סיכוני טרור למבנה

ביטוח תכולה

לאורך השנים כל אחד ואחת ממלא את הבית בחפצים ופריטים בעלי חשיבות, משמעות, ערך סנטימנטלי. חפצים שמזכירים לכם חוויות, עוזרים בייעול תהליכים ועושים לכם "חיים קלים" או פשוט תורמים לאווירה ומשדרגים את האסתטיקה הכללית של הבית. הרכוש שלכם חשוף למגוון סכנות יומיומיות כגון דליקה, נזילה, נזקי פריצה או גניבה.

ממה מושפעים מחירי ביטוח דירה?

עלות ביטוח דירה אינה אחידה אלא משתנה בין מבוטח למבוטח, וחברה לחברה. הפרמיה שלכם מושפעת מכמה גורמים, בואו נמנה אותם יחד:

 1. סוג הנכס – האם מתגוררים בבניין דירות או בית פרטי.
 2. גיל הנכס ומצבו – האם מדובר במבנה ישן, מבנה שעבר שיפוץ חיצוני, תמ"א וכן הלאה.
 3. קומת מגורים – באיזה קומה אתם גרים מתוך כמה קומות שיש בבניין, האם הדירה היא דירת גג או גן.
 4. השתתפות עצמית – כמה אתם תצטרכו לשלם במקרה של נזק למבנה או לתכולה שלכם.
 5. מיגון הדירה – ככל שנאבזר את הדירה שלנו בעזרי מיגון ובטיחות מתקדמים יותר, זה יבוא לידי ביטוי במחיר (פלדלת, אזעקה, מצלמת אבטחה, כניסה לבית עם קוד או טביעת אצבע וכו').
 6. הרחבות ותוספות לפוליסה – בהתאם לכל חברה ותנאייה.

כשעורכים השוואה בין ביטוחי דירה, חשוב מאוד לוודא כמה חברת הביטוח מעריכה את שווי המבנה והתכולה שלכם

השוואת ביטוח דירה היא כלי חשוב שיעזור לכם לגלות אילו אופציות עומדות לרשותכם כשתרצו לבטח את ביתכם. ראוי לציין שאף פוליסת ביטוח דירה לא דומה לאחרת. יש סעיפים שיהיו מנוסחים קצת אחרת, סדר מילים שונה במשפט, ניסוח יותר כללי או יותר נקודתי, רשימת כיסויים מצומצמת או רחבה יותר. חשוב לבדוק את כל האופציות ולערוך השוואת ביטוחי דירה כדי למצוא את הפוליסה המתאימה עבורכם. כשאתם נכנסים למנוע חיפוש השוואת ביטוחים אתם חוסכים את הזמן שעשוי לקחת לכם להיכנס לכל אתר של חברת ביטוח בנפרד ולבדוק מה היא מציעה, אלא שאתם כבר תופסים כמה ציפורים במכה. מגלים הצעות של כמה חברות במקביל, תוך דקות בודדות. סיבה נוספת ולא פחות חשובה להשוואה היא כמובן החיסכון הגדול בעלויות הביטוח. השוואת ביטוחים זריזה ופשוטה תעזור לצמצם את עלויות הביטוח, כי אתם מחפשים ביטוח דירה אונליין ללא דמי תיווך ויכולים להשתמש בפיצ'רים שונים באתר כדי להוזיל את הפרמיה עוד קצת.

להגן על הבית ועל הארנק: למה לעשות השוואת ביטוח דירה דווקא אצלנו?

לאחר שעברנו על היתרונות להשוואת ביטוח דירה באופן כללי, הגיע הרגע לדבר קצת עלינו. אנחנו בסטי, אתר השוואות הביטוחים הגדול ביותר, האתר שרקח את הנוסחה למציאת הפוליסה המשתלמת הבאה. גם כשזה מגיע לביטוח דירה, לא מתפשרים על ה-2-3 פוליסות שמוצאים אלא מוודאים שראיתם, קראתם ושמעתם כל מה שיכולתם לפני שגיבשתם החלטה. כאן תסרקו לא אחת ולא שתיים מהחברות, תוכלו להשוות בין ששת חברות הביטוח המובילות בישראל בביטוחי דירות הפועלות כיום בשוק. ותעשו זאת ב-2 דקות בלבד. תעברו בין הצעות ביטוח של חברות ותיקות ואמינות כמו הפניקס, כלל, מגדל, הצעות שנבחרו במיוחד בשבילכם על בסיס מאפייני הנכס אותו מעוניינים לבטח, בין אם זו דירה שאתם שוכרים או דירה שלכם.

איך זה עובד?

 • 01

  עונים על כמה שאלות

  רק שאלות שיעזרו לנו לתת לך את ההצעות הכי משתלמות

 • 02

  מקבלים הצעות מכל החברות

  המחירים הישירים של חברות הביטוח, ללא שום עמלה נוספת של בסטי

 • 03

  בוחרים את ההצעה הכי משתלמת

  בלחיצה על כפתור להתייצעות עם נציג, ניתן להמשיך לסיום תהליך הרכישה

עוד סיבות להשוות אצלנו

 • אייקון בית

  אנחנו בבסטי מאמינים שהשוואת ביטוח דירה באינטרנט צריכה להיעשות באופן שקוף ומבלי אינטרסים חבויים. אצלנו כל המידע מוצג בשפה קלה, עניינית ונוחה מאוד להבנה.

 • אייקון כדור הארץ

  אתר בסטי מייעל לכם את הזמן ומאגד את כל ההצעות במקום אחד.כך תוכלו לבצע השוואת מחירים בפשטות, ומינימום מאמץ וזמן מצידכם!

 • אייקון מטבעות

  בסטי הוא מנוע דיגיטלי שמאפשר לך להתמצא בקלילות בתוך עולמות הביטוח ולמצוא עבורך את הביטוח שיהיה תפור למידותיך במחיר המשתלם ביותר.

שאלות נפוצות על ביטוח דירה

 • מחירי ביטוחי הדירות בישראל משתנים מאוד בין הפוליסות השונות, יש הרבה מאוד פרמטרים שבאים בחשבון כאשר חברת הביטוח מציעה את הצעת המחיר שלה לביטוח. יש משמעות האם הנכס הוא בית פרטי או דירה בבניין משותף, גיל המבנה, בכמה מוערכת התכולה שלכם שאותה תרצו לבטח ועוד שאלות נוספות שתשאלו על ידי חברת הביטוח. יש לזכור שהמחירים יכולים להשתנות לכאן ולכאן, בהתאם להיקף הפוליסה שלכם. מה שבטוח זה שמי שמשווה יש לו את הסיכוי הגדול ביותר לקבל את ההצעה הטובה והמשתלמת ביותר מבין חברות הביטוח המובילות בישראל

 • ניתן להגיש תביעת ביטוח דירה באמצעות שיחת טלפון או דרך אתר חברת הביטוח שלכם. מורידים את המסמכים הרלוונטיים, ממלאים אותם לפי ההנחיות ושולחים חזרה לחברת הביטוח, לצד תמונות וחשבוניות או הצעות מחיר של עלויות התיקונים.

  יש מצבים בהם תצטרכו לצרף עדויות ומסמכים נוספים על מנת להבטיח שתקבלו את מלוא הפיצויים. למשל במקרה של גניבה או ונדליזם עליכם לצרף לכתב התביעה גם אישור משטרה. במקרה של שריפה יש להגיש אישור מכבי אש וכן הלאה.

  • שיבוב – במקרה של נזק, חברת הביטוח משלמת למבוטח את הפיצוי. לאחר מכן, לחברת הביטוח יש זכות לתבוע את הגורם לנזק בשם המבוטח. חברת הביטוח לא תבצע שיבוב במקרים בהם סביר להניח שהמבוטח לא היה תובע בעצמו, כמו בן משפחה, עובד או מעביד.
  • ביטוח צד ג' לדירה – זהו כיסוי שמגן עליכם מכל מקרה בו נפגע אדם שלא גר איתכם בזמן שהגיע לביקור בביתכם, למשל החבר של הילד נפל, הכלב שלכם נשך את מחלק העיתונים וכד'
  • נזקי צנרת – כיסוי זה מכסה אתכם מפני נזקים שמקורם בצנרת ומתקני האינסטלציה של ביתכם. בחלק מהחברות כיסוי זה כולל גם נזק ממקור חיצוני כמו פגעי טבע, סופות וגשמים ובשביל לדעת שאכן כך חשוב להציף… סליחה להציץ בתנאי הפוליסה. נזקי מים הפוגעים במבנה הדירה. יש לזכור שהביטוח אינו מכסה עלויות תיקון הצנרת או מערכת האינסטלציה שנפגעה, אלא רק את הנזק שהמים גרמו למבנה הנכס. במועד רכישת פוליסת ביטוח דירה, המבוטח יבחר את אופן הטיפול בנזקי צנרת: שרברב הסדר מחברת הביטוח או שרברב מטעמו. כך או כך יהיה עליו לשאת בתשלומי השתתפות עצמית.
  • השתתפות עצמית – הסכום שהמבוטח משלם מכיסו כדי לכסות את עלות התיקונים לנזק בדירתו.
  • פרמיה – דמי הביטוח.
שאלות נוספות