ביטוח רכב בבסטי

מקיף
+ חובה
צד ג׳
+חובה
+ חובה
+חובה
ביטוח חקלאי
מנורה מבטחים
מגדל
הפניקס
כלל ביטוח
שירביט
שומרה
איך זה עובד?

אנחנו מאמינים שמגיע לך ביטוח מדויק מותאם אישית עבורך,
מכל מקום, בכל מצב 24/7 ובמחיר הכי משתלם.

בוחרים

משווים

רוכשים

בוחרים

משווים

רוכשים

למה אנחנו?

מירב הצעות הביטוח בשוק

אנחנו בבסטי מאמינים שהשוואת ביטוח רכב באינטרנט צריכה להיעשות באופן שקוף ומבלי אינטרסים חבויים. אצלנו כל המידע מוצג בשפה קלה, עניינית ונוחה מאוד להבנה.

מייעלים את תהליך רכישת הביטוח

בסטי מייעל לכם את הזמן ומאגד את כל ההצעות במקום אחד. כך תוכלו לבצע השוואת מחירים בפשטות, ומינימום מאמץ וזמן מצידכם!

לנווט בקלילות בעולם הפיננסיים

בסטי הוא מנוע דיגיטלי שמאפשר לך להתמצא בקלילות בתוך עולמות הביטוח ולמצוא עבורך את הביטוח שיהיה תפור למידותך במחיר המשתלם ביותר.

כמה טיפים לרכישה

שאלות נפוצות

 לא. עד שנת 2001 היה תעריף אחיד שכל חברות ביטוח הרכב בישראל היו חייבות להתיישר על פיו, אך החל משנה זאת בוטל התעריף ומאז התחרות בשוק גדלה. כיום, כל חברה מחשבת לעצמה את מחיר הביטוח בהתאם למאפייני הנהג ולרכב שברשותו בניסיון להגיע להערכה מדויקת ככל הניתן כדי שנהגים זהירים ישלמו פחות. 

כן. כאשר אתם ניגשים לטסט אתם מחויבים להציג ביטוח חובה בתוקף. בנוסף עליכם להציג גם תעודת זהות של בעל הרכב או ייפוי כוח ורישיון בתוקף. לא תוכלו לבצע את מבחן הרישוי השנתי ללא ביטוח חובה בתוקף.

ביטוח חובה בא להגן על הנהגים, הנוסעים ונפגעי צד שלישי במקרה של תאונה. נהיגה ללא ביטוח חובה תקף היא בלתי חוקית והיא בגדר עבירה פלילית. נהג שייתפס ללא ביטוח חובה בתוקף, יזומן לבית המשפט. על פי רוב, העונש הנגזר עליו יהיה קנס כספי משמעותי (עלול להגיע לעשרות אלפי שקלים). לא אחת מתברר שנסיעה ללא ביטוח מלווה בביצוע עבירות נהיגה אחרות. במקרה זה, העבירה הנ”ל מצטרפת למעשה לשורה של עבירות ומחמירה את דינו של הנהג לכשיורשע. לדוגמא, במידה ונהג היה מעורב בתאונה והוכח שהוא נהג במהירות מופרזת, ולא היה לו פוליסות ביטוח חובה בתוקף, העונש אשר יוטל עליו יהיה חמור יותר.

בד”כ הביטוחים נעשים לתקופה של שנה (365 ימים). ביטוח יומי או ביטוח למספר ימים מוגדרים מראש אינו נפוץ ולכן לא ניתן לעשות אותו בנפרד. חלק מחברות הביטוח מציעות למבוטחים לעשות ביטוחים מיוחדים לפרקי זמן קצרים. ביטוחים מיוחדים למספר ימים שכיחים מאד אצל הורים לחיילים או לאורחים שמגיעים מחו”ל. במקרים אלו, קונים כיסוי זמני לנהג צעיר או כיסוי לנהג מעל גיל 24 למספר ימים (בדרך כלל שבוע). כך שבמקום להוסיף עוד נהג למחיר הפוליסה לאורך כל תקופת הביטוח, ניתן את העלות על ידי כיסוי ביטוח לטווח קצר ומוגדר מראש.

ביטוח מקיף נועד לכסות נזק שנגרם מסיבות שונות, כגון: תאונה, גניבה, שריפה, הצפה, נזקי טבע וכדומה. למעשה, מדובר בשני ביטוחים, שיחד יוצרים חבילת כיסוי המאפשרת לך להיות רגוע גם בנוגע לרכושך וגם בנוגע לרכוש של הצד הנפגע (צד ג’).

כיסויי הביטוח המקיף כוללים לרוב:
ביטוח רכוש עצמי – מבטיח כיסוי עבור נזקים לכלי הרכב המבוטח במקרים של תאונה, גניבה, חבלה, שריפה, נזקי טבע ועוד.
ביטוח צד ג’ – ביטוח האחריות של בעל הרכב לנזקים שנגרמו באשמתו לרכוש של מישהו אחר. לדוגמה, במקרה בו הרכב המבוטח פגע ברכב אחר או ברכוש, יכסה הביטוח את הפיצוי לנפגע התאונה שלא באשמתו, ויחסוך לנהג הפוגע את הצורך לשלם מכיסו את הפיצוי, שיכול להגיע לסכומים גבוהים ביותר.

בעוד שכל מי שנוהג ברכב חייב ביטוח חובה, עולה לעיתים השאלה האם לרכוש ביטוח חובה + ביטוח מקיף, או ביטוח חובה + ביטח צד ג’. ההיבט המכריע לרוב בשאלה זו טמון בשווי הרכב הפרטי שלכם. בעוד שבשני הביטוחים קיים מרכיב חשוב שמגן עליכם מפני נזקים הנגרמים כתוצאה מפגיעה שנגרמה על ידכם לצד שלישי, רק בביטוח מקיף קיים המרכיב שמכסה אתכם כתוצאה מפגיעה ברכב הפרטי שלכם, בין אם מתאונה או מגניבה. תוכלו להשתמש בקווים מנחים על מנת לדעת האם כדאי לכם להוסיף לביטוח החובה ביטוח צד ג’ או ביטוח מקיף: אם אתם מבטחים רכב ישן, שלרוב לא ישתלם לתקן במקרה של נזק לרכב – תשקלו להסתפק לרכוש ביטוח צד ג’ בלבד (צריך לזכור שברוב המקרים הביטוח לא מכסה גניבות) אם אתם מבטחים רכבים חדשים יותר, שעלותם גבוהה יחסית, מומלץ לשקול לעשות ביטוח מקיף שיכסה אתכם גם במקרים של נזקים לרכב שלכם כתוצאה מתאונות, גניבה וכו’.

ביטוח החובה נרכש לרכב בהתאם למאפייני הרכב ולנתוני הנהגים המורשים לנהוג עליו. רק במידה ומוסכם בין מוכר הרכב לקונה, כי הביטוח יעמוד על כנו לטובת הרוכש, אין כל מניעה חוקית לכך וחברת הביטוח תכבד את ההסכמה ותעמוד בתנאי הביטוח במקרה הצורך. במקרים רבים כמחווה של שירות ועל מנת לאפשר לרוכש הרכב לבצע השוואת מחירים ובחירה מושכלת של פוליסת ביטוח חובה לרכב, מאפשר המוכר את הותרת הביטוח התקף לטווח זמן מוגבל (ימים אחדים) ואינו פונה לביטול מידי מול חברת הביטוח. יחד עם זאת, במידה ורוכש הרכב משתמש בביטוח של מוכר הרכב, עליו לוודא שמאפייני הנהגים של הביטוח דומים לאלו שלו. למשל, במקרה בו מוכר הרכב הוא מעל גיל 24 בעוד שרוכש הרכב הוא צעיר יותר.

חברות הביטוח מייקרות את מחירי הביטוח כאשר מדובר בנהג חדש, כיוון שהן מתבססות על ההנחה שנהג חדש הוא חסר ניסיון בנהיגה ובהתמודדות עם מצבים שונים ומאתגרים בכבישים, ולכן הוא מהווה יותר סיכון לעצמו ולאחרים מאשר נהג ותיק. בנוסף, נהגים צעירים מועדים יותר לפורענות, מעורבים פעמים רבות בתאונות דרכים קטלניות, בנהיגה במהירות מופרזת או בנהיגה בשכרות.

ישנם גורמים רבים המשפיעים על מחירו של ביטוח הרכב: סוג הרכב ושנת הייצור שלו, אילו אמצעי בטיחות ומיגון קיימים ברכב, מה ותק רישיון הנהיגה של הנהג, כמה נהגים צפויים לנהוג ברכב והאם מישהו מהם הוא נהג חדש או נהג צעיר, האם לנהג יש עבר ביטוחי והאם יש לו תביעות ביטוח משנים קודמות, מה סכום ההשתתפות העצמית, האם זהו רכב יחיד במשפחה, עד כמה עושים שימוש ברכב, אילו שירותי דרך כלולים בביטוח, מה הוא מכסה ואילו תוספות והרחבות הוא כולל.

מותר להעביר ביטוח מרכב לרכב, אך יש לוודא שהביטוח הקיים מתאים לנתוני הרכב ולנתוני הנהג ברכב שאליו מעבירים את הביטוח. וחשוב לעדכן את חברת הביטוח ולוודא שהעברת הביטוח אפשרית. לרוב, העברת ביטוח חובה תהיה פשוטה יותר מביטוח צד ג’ או ביטוח מקיף.

על מנת לוודא שקיבלת את העסקה הטובה ביותר בביטוח הרכב, מומלץ לבדוק במחשבון הביטוח של בסטי את הצעות המחיר העומדות לרשותך ולעשות השוואת מחירי ביטוח, בהתאם לנתונים שלך ושל הרכב המבוטח.

לפני חידוש ביטוח הרכב באופן אוטומטי, מומלץ לעשות השוואת מחירי ביטוח באתר בסטי, להזין את נתוני הנהג והרכב ולראות מהן הצעות המחיר הרלוונטיות עבורך בשוק הביטוח, מבין חברות וסוכנויות הביטוח השונות. ייתכן שתופתע לגלות שתוכל לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה על ביטוח הרכב.

לרוב, מחירי הביטוח לרכב רגיל ולרכב חשמלי (היברידי) הם זהים, וישנן אף חברות ביטוח המציעות ביטוח מוזל לרכב חשמלי, על מנת לעודד את השימוש ברכבים מסוג זה וכן מתוך הנחה שרוב בעלי הרכבים ההיברידיים הם מבוגרים יותר, שקולים, מנוסים וזהירים יותר.

התשובה תלויה בחברת הביטוח בה מבטחים את הרכב, כיוון שישנן חברות שמאפשרות זאת וישנן כאלה שלא. ככלל, שם בעל הרכב אינו מהותי כמו גילו של הנהג, האם הוא נהג חדש או נהג צעיר, מה ותק הרישיון שלו והאם יש לו עברות קודמות. הפרמטרים הללו משפיעים, בין היתר, על מחיר הביטוח ועל חישוב הסיכון שצפוי לרכב ולנהג. לרוב, חברות הביטוח יאפשרו מצב בו הרכב רשום על שמו של אחד ההורים במשפחה והביטוח הוא על שמו של הילד, שהוא נהג צעיר. בכל מקרה, גם אם הביטוח והרכב אינם על שמו של הנהג הצעיר ביותר או החדש ביותר, עליו להיות רשום בפוליסת הביטוח כאחד מהנהגים ברכב.

אם תעשה זאת – תעבור על החוק. כל רכב בישראל נדרש בביטוח חובה על פי חוק, לכן נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה תיחשב לעבירה פלילית שעלולה להוביל לשלילת רישיון, מאסר או קנס כספי. בנוסף, לא ניתן לעשות טסט לאוטו ללא הצגת ביטוח רכב בתוקף. אם ביטוח הרכב עומד לפוג, מומלץ לעשות השוואת מחירים ולבחור את הביטוח המשתלם ביותר עבורך.

איזה רכב מבטחים?

מגיע לכם לקבל את הצעת המחיר המשתלמת ביותר