מקיף + חובה
או
צד ג' + חובה

ביטוח חובה לרכב  משווים וחוסכים!

הצעות מכל החברות המובילות ב-2 דקות!

הצעות מכל החברות המובילות ב-2 דקות!

 • לוגו כלל
 • לוגו הכשרה
 • לוגו הראל
 • לוגו הפניקס
 • לוגו מנורה
 • לוגו שומרה
 • לוגו שלמה ביטוח
 • לוגו שירביט
 • לוגו ביטוח חקלאי
 • לוגו איילון
 • לוגו מגדל
מהו ביטוח חובה לרכב?

כל בעל רכב בישראל מחויב לפי חוק לרכוש ביטוח חובה המגן עליו מפני נזקי גוף. הביטוח נועד לממן את הטיפול וההוצאות הרפואיות ללא הגבלה, פיצויים בגין אובדן השתכרות וכושר השתכרות. הפיצוי אינו מותנה בהוכחת אשמה מצידו של הפוגע. אדם שנפגע, מקבל פיצוי לפי הנזק שנגרם לו, בהתאם להיקף הפיצוי שקבעו בחוק.

איך נקבע מחיר ביטוח חובה?

מחיר ביטוח חובה מתבסס על מאפייני הנהג כגון: גיל, מין, עבר ביטוחי, שלילת רישיון, מאפייני הרכב, אמצעי בטיחות המותקנים ברכב כגון ועוד. מחיר הביטוח אינו אחיד ונקבע ע"י חברות הביטוח השונות.

עכשיו כשהבנו מהו ביטוח חובה לרכב, הגיע הזמן להבין כיצד הוא מתומחר. מהם המאפיינים הרלוונטיים לקביעת ביטוח חובה?

למרות שרבים נוהגים לחשוב שמחיר ביטוח החובה הוא אחיד, חשוב לדעת שהוא משתנה ונקבע על-פי מאפיינים שונים, על-ידי חברות הביטוח השונות.

גיל הנהג: ישנה חשיבות מכרעת לגיל הנהג שמעוניין לבטח את רכבו בביטוח חובה. ככל שהנהג בוגר ומנוסה יותר, פוחתת הסבירות שיהיה מעורב בתאונות ולכן הוא זוכה ליותר התחשבות מצד חברת הביטוח

מין: בזמנים שאנו חיים בהם כיום אולי יהיה מי שירים גבה  אבל חברות הביטוח לוקחות בחשבון גם את מין הנהג/ת. הסיבה לכך היא שסטטיסטיקות מוכיחות כי נשים, למרות שמהוות אחוז קטן יותר מכלל הנהגים בישראל (כ-44% מכלל המורשים לנהוג), לוקחות פחות סיכונים על הכביש נוהגות פחות בהיסח דעת או שכרות. על-כן, על-פי הנתונים, נשים נוטות להיות מעורבות פחות בתאונות דרכים.

עבר ביטוחי: אלמנט נוסף שנלקח בחשבון הוא היסטוריית תביעות הביטוח שלכם ב-3 השנים האחרונות. מבחינת חברות הביטוח מדובר בעניין של אמון. נהג שהעבר שלו "נקי" מתביעות ביטוח רשאי למלא מסמך 'היעדר תביעות' ולזכות להטבות בביטוח הרכב, כמו מסלולים מותאמים והנחות במחיר הביטוח.

לעומת זאת, נהג שמבקש לחדש את פוליסת ביטוח החובה ובשלב מילוי הפרטים מציין כי יש בעברו קיימות מספר תביעות ביטוח שהתרחשו בסמיכות זו לזו,יקבל הצעות ביטוח בעלות פרמייה גבוהה יותר.

שלילת רישיון: שללו לכם את הרישיון במהלך 3 השנים האחרונות? אמנם הצעות ביטוח הרכב הזמינות עבור נהגים שרישיונם נשלל בעבר הקרוב מתייקרות כברירת מחדל, אך חשוב שתדעו כי ישנה חשיבות לא רק למספר השלילות הכולל – אלא גם לסיבות שבגינן קרה הדבר.

כך למשל, חברות ביטוח הרכב יתייחסו בחומרה רבה יותר לנהגים עם שלילת רישיון כתוצאה מהשפעת סמים או פגיעה בהולך רגל, לעומת שלילה שהתרחשה בגלל אי-עצירה מול פסי רכבת.

מאפייני הרכב: לסוג הרכב, תכליתו, הדגם וגילו על הכביש יש משמעות בקביעת מחיר ביטוח החובה. הנתונים הללו נלקחים בחשבון על-ידי חברת ביטוח הרכב באומדן הסיכויים של אותו כלי רכב להיות מעורב בתאונות, על-פי הסטטיסטיקה, ובהתאמת טווחי המחירים של פוליסת ביטוח החובה לרכב לאותו מבוטח נתון.

אמצעי בטיחות המותקנים ברכב: ברכבכם מותקנת מערכת בטיחות מתקדמת? כדאי שתדעו שחברות הביטוח מעניקות הטבות לנהגים שמתקינים ברכב מערכות מהסוג הזה. ההיגיון ברור: ככל שמותקנות ברכב יותר מערכות בטיחות אקטיביות כך ניתן למנוע את היתכנותה של תאונת דרכים בצורה יעילה יותר. וכאשר יש פחות תאונות דרכים – יש פחות תביעות ביטוח.

האם ניתן להוסיף כיסויים לביטוח חובה?

זוהי שאלה נפוצה נוספת שאנו נשאלים ביחס לביטוח חובה לרכב.

התשובה היא לא: פוליסת ביטוח החובה היא אחידה, ומגיעה בצורתה המקורית. אין אפשרות להוסיף לה כיסויים נוספים, או להסיר כיסויים קיימים ולהחליפם באחרים המופיעים בחוזי ביטוח צד ג' או מקיף. בנוסף, חברות הביטוח אינן יכולות לשנות את הנוסח המקורי שנקבע על-ידי המפקח על הביטוח במשרד האוצר.

לכן אנו ממליצים להוסיף לביטוח החובה לרכב פוליסות נוספות, כמו ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, כדי להתאים את הכיסוי לצרכים ולשגרת הנהיגה הייחודית שלכם. הגדילו את מעטפת ההגנה הביטוחית וצאו לדרך בראש שקט.

איך למצוא את ביטוח החובה הנכון בשבילי?

בסטי אוספת ומשווה מאות הצעות מחברות ביטוח וסוכנים. ההצעות ממוינות כל שבכל שורה מוצגת ההצעה הזולה ביותר בכל מהיצע המסלולים שנבדקו. ביטוחי החובה ב-Bestie מוצעים רק עם ביטוחים מקיפים או עם ביטוחי צד ג'.

השוואת מחירי ביטוח חובה עם בסטי

בסטי הוא אתר השוואות ביטוח הראשון בישראל המבוסס על מנוע חיפוש חכם ויעיל (אגרגטור). בסטי איננה סוכנות או חברת ביטוח, מה שמאפשר להציג תוצאות אובייקטיביות ללא הטיות וללא אינטרסים.

בזכות המערכת החכמה, ניתן לשנות את מאפייני החיפוש בזמן אמת, בהתאם לצרכים שלכם. המערכת תציג את פריטי המידע התואמים לדרישותיכם בצורה מהירה, קלה וידידותית. מעולם לא היה קל יותר להשוות!

איך זה עובד?

 • 01

  עונים על כמה שאלות

  רק שאלות שיעזרו לנו לתת לך את ההצעות הכי משתלמות

 • 02

  מקבלים הצעות מכל החברות

  רק שאלות שיעזרו לנו לתת לך את ההצעות הכי משתלמות

 • 03

  בוחרים את ההצעה הכי משתלמת

  רק שאלות שיעזרו לנו לתת לך את ההצעות הכי משתלמות

עוד סיבות להשוות אצלנו

 • ביטוח רכב - בסטי השוואת ביטוחים

  אנחנו בבסטי מאמינים שהשוואת ביטוח רכב באינטרנט צריכה להיעשות באופן שקוף ומבלי אינטרסים חבויים. אצלנו כל המידע מוצג בשפה קלה, עניינית ונוחה מאוד להבנה.

 • כדור הארץ - בסטי השוואת ביטוחים

  בסטי מייעל לכם את הזמן ומאגד את כל ההצעות במקום אחד. כך תוכלו לבצע השוואת מחירים בפשטות, ומינימום מאמץ וזמן מצידכם!

 • מטבעות - בסטי השוואת ביטוחים

  בסטי הוא מנוע דיגיטלי שמאפשר לך להתמצא בקלילות בתוך עולמות הביטוח ולמצוא עבורך את הביטוח שיהיה תפור למידותיך במחיר המשתלם ביותר.

שאלות נפוצות על ביטוח רכב

 • ישנם בישראל שלושה סוגים של ביטוח רכב, כשהראשון הוא ביטוח חובה, אותו חייב כל בעל רכב לעשות על פי חוק. נהיגה ללא ביטוח חובה בתוקף הינה עבירה על החוק שעלולה להוביל לקנס, שלילת רישיון ואף מאסר, ולא ניתן לעשות טסט לאוטו ללא ביטוח חובה. ביטוח מסוג זה נועד להגן על המבוטח במקרה של תאונה עם נזקים בגוף שנגרמו לו, לנוסעים ברכבו או להולכי רגל. ביטוח חובה מאפשר לקבל פיצויים על אובדן השתכרות וכושר השתכרות ולקבל מימון של טיפולים רפואיים והוצאות רפואיות ללא צורך להוכיח מי האשם בתאונה.

  ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות, אותו ניתן להוסיף לביטוח החובה. ביטוח מסוג זה נועד לתת כיסוי למקרה בו גרם המובטח נזק לבעל רכב אחר או לרכוש, כמו חניה, גדר, חלונות ראווה של חנות, קירות של בית, עמוד חשמל וכד'.

  ביטוח מקיף גם הוא ביטוח רשות, וכשמו כן הוא, ביטוח רכב המקיף והנרחב ביותר שניתן לעשות. ביטוח מסוג זה כולל בתוכו ביטוח צד ג', ובנוסף הוא נועד גם לתת כיסוי למקרים של נזקי רכוש בעקבות תאונה, גניבה, שריפה, נזקי טבע כמו הצפות, שלג או קריסת עמודי חשמל. ביטוח זה כולל לרוב גם רכב חליפי, שירותי גרירה והוצאות משפטיות, וניתן לעשות תוספות והרחבות לביטוח בתשלום נוסף.

 • אתר בסטי הוא אתר להשוואת ביטוחים שמבטיח להציג לכם תוצאות עדכניות, אובייקטיביות, ניטרליות ונטולות אינטרסים, תוך זמן קצר. המערכת החכמה של האתר מבוססת על אגרגטור, שהוא למעשה מנוע לחיפוש, איסוף ומיון מידע ממקורות שונים ברחבי האינטרנט.

  במחשבון הביטוח של האתר תתבקשו להזין מספר נתונים עליכם ועל הרכב אותו תרצו לבטח, כמו גיל הנהג, מספר הנהגים שצפויים לנהוג ברכב, מין הנהג, סוג הרכב, שנת הייצור של הרכב, אם היו לנהג תביעות ביטוח רכב בשנים האחרונות, האם הרכב משועבד ופרטים נוספים.

  לאחר שקלטה המערכת החכמה של בסטי את הנתונים שלכם, היא אוספת את המידע הביטוחי מאתרי האינטרנט של חברות וסוכנויות הביטוח ומציגה לכם תמונה מלאה של הצעות המחיר הזולות ביותר והפופולריות ביותר הרלוונטיות עבורכם, בצורה ברורה, עניינית ופשוטה. בנוסף, ניתן לשנות בזמן אמת את נתוני החיפוש ולסנן את התוצאות לפי חברות ביטוח ופרמטרים אחרים.

  ההשוואה המקיפה שעושה עבורכם האתר חוסכת לכם זמן יקר על סקר שוק בין החברות והסוכנויות השונות, וכן מציגה תמונה מלאה של ביטוחי הרכב שעומדים לרשותכם, כשלגבי כל ביטוח רכב ניתן לראות את ההרכב של המחיר, מה סכום ההשתתפות העצמית, אילו שירותים כלולים בביטוח ואילו תוספות ניתן לעשות בתשלום נוסף.

 • ישנן חברות ביטוח המציעות מסלולי ביטוח רכב לפי קילומטראז', כך שתקבלו הטבה אם תיסעו מעט או אף תוכלו לשלם רק לפי השימוש ברכב. לא נהגתם? לא שילמתם!

שאלות נוספות