יש לכם שאלות?

 • כשעורכים השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל ישנם ארבעה מושגים שכדאי להכיר עולם הביטוח הוא גדול ויכול להיות מורכב, ולרובנו קל ללכת לאיבוד בין כל המונחים, החברות והמסלולים השונים המוצעים לנו. בסטי פה כדי לעזור לפשט ולקצר תהליכים,  אספנו עבורכם כמה מונחי יסוד בתחום ביטוח נסיעות לחו''ל. שלושה מונחים שתפגשו בפוליסות ובעזרתם תוכלו לפלס את דרככם ביעילות ובקלות לפוליסת ביטוח הנסיעות לחו''ל המתאימה ביותר עבורכם, זאת שהכי עונה על צרכי החופשה שלכם בצורה הטובה והמקיפה ביותר.

  1. כבודה - המטען האישי שלכם שמלווה אתכם בעת היציאה מהארץ, אלו כמובן התיקים, מזוודות והתרמילים שלכם. ביטוח כבודה הוא הרחבה שניתן לצרף לפוליסת ביטוח הנסיעות שלכם בתשלום, וכך להבטיח שתקבלו החזר כספי מחברת הביטוח, במקרה שהמזוודה לא תגיע ליעדה או שייגרם נזק לתיקים שלכם. ניתן להגדיל את ביטוח הכבודה ולהנות מראש שקט יותר כשטסים לחו''ל.
  1. הוצאות רפואיות שלא באשפוז - פיצוי כספי עבור תהליכים רפואיים שהתבצעו במהלך השהות בחו''ל. זה יכול להיות בדיקה קצרה אצל רופא מקומי, פציעה, מתן מרשם לתרופות, ביצוע בדיקות מעבדה וטיפולים רפואיים נוספים שאינם מצריכים אשפוז בבית חולים.
  1. גבול אחריות - סכום הפיצויים המירבי אותו מעניקה חברת הביטוח למבוטח, בעקבות מקרה שקרה בחו"ל ומצריך תביעה של הביטוח (מחלה, פציעה, תאונה כזו או אחרת), סכום זה מפורט בתנאי הפוליסה. טיפ קטן מאיתנו בבואכם לבחור פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל, מומלץ לבחור בפוליסה עם גבול אחריות גבוהה יותר בהשוואה לאחרות.

 • טיסה לחו''ל עם הילדים זו חוויה מגבשת, מקרבת שמעוררת את הסקרנות של היקרים לכם ומכל ופותחת להם תיאבון לעולם הגדול. אך באותה מידה זו אחריות גדולה עבור ההורים להפוך את הטיול מהנה ובטוח עבור הילדים. ניתן לראות כי ילדים טסים כיום, הרבה יותר מבעבר. בין אם לטיולי בר/בת מצווה, טיולי שורשים לארצות המוצא של ההורים, ביקור קרובים שגרים מעבר לים או כדרך נחמדה להעביר את החגים והחופשים הרבים מהגן ובית הספר. ילדים הם סקרנים ומלאי אנרגיות וזה מעמיד אותם בסיכון להיפצע במהלך הטיול. עוד נקודה חשובה שיש לשים עליה את הדעת כשמתכננים חופשה עם הילדים - כפי שציינו מוקדם יותר, המערכת החיסונית שלהם רגישה יותר משל מבוגרים והם נמצאים בסיכון גבוה יותר ''לתפוס'' וירוסים ולחלות במהלך הטיול. על מנת לטוס בראש שקט ורגוע, ולדאוג שהחופשה תתקיים בדיוק לפי התוכנית, חשוב למצוא ביטוח נסיעות לחו''ל לכל המשפחה מותאם לאופי הטיול ולצרכים שלכם.

 • גיל הפרישה הוא פרק בחייו של אדם בו קוצרים את הפירות, נהנים מהשלווה. זה הזמן לחזור לכל אותם תחביבים אהובים שנדחקו הצידה במרוצת השנים, לגלות אהבות חדשות, לבלות זמן איכות עם הנכדים, לעשות ספורט, וכמובן - לטוס לחו''ל. כפי שאתם ודאי כבר יודעים, לא טסים לחו''ל ללא ביטוח נסיעות, אך איזה ביטוח נסיעות מתאים לבני הגיל השלישי? מכיוון שבמרבית המקרים, מדובר בקבוצה באוכלוסיה הסובלת ממחלות רקע ונוטלת תרופות באופן קבוע, עליכם לרכוש ביטוח נסיעות שמכסה גם את ההיסטוריה הרפואית של המבוטח, שיכלול כמה שיותר כיסויים למצבים רפואיים מורכבים כדי להיות דרוכים ומוכנים לכל מה שלא יבוא. האופציה הביטוחית המומלצת ביותר, אם כן, היא ביטוח החמרה למצב רפואי קיים, לכיסוי מצבו הרפואי של המבוטח. פירוט מחלות הרקע והמצבים הרפואיים הדורשים מעקב צמוד של רופא, משתנים מחברה אחת לאחרת. לרוב לא יהיה ניתן לסגור את הפוליסה באונליין, אלא שהמבוטח יידרש לשוחח עם סוכן הביטוח בטלפון ואף למלא שאלונים רפואיים. אך כאמור, כל חברת ביטוח ומדיניותה, לכן חשוב לערוך בדיקה מעמיקה, לבצע השוואת ביטוחים באונליין, טרם קבלת ההחלטה.

 • הריון היא תקופה מרגשת. במשך תשעה חודשים הגוף משתנה, מתפתח, מכין את עצמו לקראת הבאת חיים חדשים לעולם. באותה נשימה, מדובר במצב בריאותי שמצריך התייחסות מיוחדת, על אחת כמה וכמה כשטסים לחו''ל. אז אם אתן בהריון ומתכננות לטוס לחופשה רומנטית קטנה לפני הרחבת המשפחה - רוכשים ביטוח נסיעות לחו''ל מותאם לנשים בהריון ומעבירים אותה בבטחה. מדובר בפוליסה שמכסה הוצאות רפואיות נקודתיות להריון. חשוב לזכור שגם כאן, כל חברת ביטוח קובעת לפי מדיניותה ותנאיה את גיל המבוטחת, השבוע בהריון ומתי ההריון נחשב להריון בסיכון. לכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו''ל ולבדוק איזו חברה מציעה את התנאים הטובים ביותר עבור נשים בהריון.

 • מחירי ביטוח נסיעות לחו''ל משתנים מחברה לחברה, בהתאם לפרמטרים הבאים: א. נתוני המבוטח - גילו ומצבו הבריאותי. ילדים עד גיל 14 וקשישים למשל, חשופים לוירוסים ומחלות במידה רבה יותר משכבות הגילאים האחרות והדבר מתבטא בעלויות הביטוח. ב. היקף הכיסוי הביטוחי - ככל שתרחיבו את היריעה הביטוחית, תהנו משקט נפשי גדול יותר אך גם תקפיצו את מחירי הביטוח.   ג. אופי הטיול - לכל חופשה יש את הסגנון, האווירה, המקצב הפנימי שלה, ובכל חופשה מידת הסיכון לתאונות היא שונה. בהתאם לכך, כל חופשה בחו''ל מצריכה פוליסת ביטוח נסיעות אחרת. זה מסביר למשל את ההבדלים במחיר בין ביטוח נסיעות למשפחה שיוצאת לטיול בר מצווה באירופה, ביטוח נסיעות לתרמילאים שיוצאים לטרק בג'ונגל וביטוח נסיעות לחובבי אקסטרים שיוצאים לטיול ספורט חורף. ד. משך השהות - ככל שתבלו זמן רב יותר ביעד כך מידת הסיכון להיפגע ולהיפצע תעלה ואיתה תעריף הפוליסה. ה. מאפייני היעד המבוקש - כשטסים ליעדים מוכי גניבות, אסונות טבע, או יעדים בהם המחיה יקרה יותר באופן יחסי, משלמים יותר על ביטוח הנסיעות שלכם. זאת גם הסיבה שביטוח נסיעות לארצות הברית נוטה להיות יקר יותר מביטוח נסיעות לסיני, עקב עלויות הטיפולים הרפואיים הגבוהות ביעד זה.

 • בואו נגיד שזו שאלת השאלות! הרי בשבילה התכנסנו כאן היום לא? תתפלאו, התשובה מאוד פשוטה והיא רחוקה סך הכל שתי דקות מהרגע שאתם קוראים את השורה הזו עכשיו. פשוט תריצו תהליך אחד לסוג הביטוח שאתם מחפשים,  אם זה ביטוח רכבביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח דירות ונכסים או ביטוח משכנתא והתשובות לכמה כסף תחסכו מול המחיר שאתם משלמים כיום בביטוח או ביחס לכל ההצעות האחרות שיש לכם ביד - יופיעו מולכם! אבל, רק בשביל להשוויץ קצת, נגיד באופן כללי שלמרות גילנו הצעיר , "פחות משנה על הכביש" בישראל יש כבר עשרות אלפי משפחות שחסכו בין מאות לאלפי שקלים בכל שנה מהשוואה מהירה שעשו במנוע החיפוש של בסטי. קשה לכם להאמין? תתקדמו לשלב ההוכחות -  שתי דקות וכל התשובות האמיתיות אצלכם במסך.

 • בסטי היא היחידה, כן כן היחידה, שהיא לא חברה או סוכנות ביטוח אלא פלטפורמת השוואה בלבד. מה זה אומר בעצם? שכל פלטפורמת השוואה אחרת שאתם מכירים או שעולה לכם בראש חוץ מבסטי היא חברה או סוכנות לביטוח ובגלל שהן כאלה יש להן אינטרס ברור והוא למכור לכם ביטוח שמשתלם להן תחת הרושם שהם בכלל מנוע להשוואה ולא את ההצעה הכי זולה. למה זה חשוב לכם לדעת שפלטפורמת ההשוואה היא אובייקטיבית? כי הדרך שלהן להרוויח כסף היא למכור לכם ביטוח דרכם וזו זכותם הלגיטימית אבל, זה גם עשוי להשפיע. הן פחות אובייקטיביות לגבי איזה הצעות ביטוח להראות לכם או שחלילה, חלקן עשויות לשחק עם המחיר שתקבלו כך שיצא להן טיפה (או הרבה טיפות) יותר משתלם. לעומתם בסטי היא לא חברת ביטוח ולא סוכנות ביטוח והאינטרס שלה הוא רק אחד: לא למכור לכם ביטוח אלא רק להוזיל אותו! בסטי גם לא תעביר את הפרטים שלכם לכל החברות שנתנו לכם הצעת ביטוח, מה שיחסוך את פיזור הפרטים שלכם לכל עבר, על כל המשתמע מכך, אלא תפנה אליכם רק את החברה האחת והספציפית שנתנה לכם את ההצעה שהכי התעניינתם, בה או שסברתם שהיא הטובה ביותר עבורכם כדי שתשקלו אם ברצונכם לרכוש פוליסת ביטוח דרכה. בקיצור לבסטי לא חשוב באיזה מהחברות תבטחו – העיקר שתחסכו! וזה אומר, שבפעם הראשונה בישראל, החברה שעוזרת לכם למצוא את הביטוח המשתלם / הזול ביותר באמת נמצאת אך ורק בצד שלכם.

 • כדי להבין למה חשוב להשוות ביטוחים, חשוב קודם כל להבין שלכל חברת ביטוח בישראל תמיד יהיה מחיר שונה לתת לך מחברת ביטוח אחרת. למה זה? כי כל חברת ביטוח מציעה לכם מחיר לפי מה שמשתלם לה לבטח! ואיך היא קובעת מה המחיר שמשתלם לה להציע? מעולה ששאלתם, זה קצת מורכב אז תהיו מרוכזים. בכל חברת ביטוח ולכל סוג ביטוח יושבת יחידה של אנשים שנקראת אקטוארים. האקטוארים הם אלה שבעצם אוספים נתונים משלושה מקורות שונים ובודקים מה רמת הסיכון של החברה להפסיד או להרוויח על הצעת הביטוח שהם עומדים לתת לך. נדגים זאת בהצעות ביטוח לרכב: הנתונים הראשונים שהם מסתכלים עליהם הם נתוני המבוטחים לדוגמה:

  • איפה הם גרים – אם הם גרים באזור שיש בו הרבה גניבות - זה משפיע.
  • מה המין שלהם – נשים לרוב נוהגות זהיר יותר.
  • כמה זמן יש להם רישיון – נהג צעיר וחסר ניסיון הוא בעל סיכויים גבוהים יותר לתאונה.
  • כמה שנים יש להם ביטוח – ככל שעברו השנים והכל היה בסדר, כנראה שגם עכשיו יהיה בסדר.
  • וכמה פעמים הם תבעו את החברה במהלך השנים – מן הסתם יש סיכוי שאותה התנהגות תחזור על עצמה.
  הנתונים השניים שהם מסתכלים עליהם הם נתוני הרכב למשל:
  • מה סוג הרכב שרוצים לבטח – האם זה רכב שלאחרונה מאוד "גניב"? האם זה סוג רכב שיש לו הרבה תקלות? אם חלילה יש תקלה ברכב כמה יקר להן לממן תיקון שלו.
  • שנתון הרכב – לרכב ישן יותר סיכוי גבוה יותר לתקלות, לא?
  • האם יש רכב נוסף בבית (במיוחד אם הוא רכב חברה) - בדרך כלל כשיש רכב חברה נוסף - נוסעים יותר בו, מאשר ברכב שאותו רוצים לבטח, מה שמקטין סיכויים לתאונות, תקלות וכו.
  הנתונים השלישיים שהם מסתכלים הם נתונים כלליים בשוק
  • עלות רכבים מסוימים
  • עלות חלפים של רכבים
  • דוחות רווח והפסד של החברה
  • וכו'
  אחרי שהם משקללים את כל הנתונים, הם בעצם יכולים להבין ולהעריך מה הסיכון להפסד או רווח שיש לחברת הביטוח כשהיא נותנת הצעת מחיר ללקוח. עכשיו תיקחו את כל מה שלמדתם פה ותבינו שכל השקלול הזה מתרחש כל הזמן, כך שמחירי הביטוחים מתעדכנים מדי חודש ולפעמים אפילו יותר מפעם אחת בחודש. וזה בסדר גמור. כך עובד עולם הביטוח. אז כשאתם צריכים ביטוח, תזכרו - לכל חברה תמיד תהיה הצעה שונה עבורכם לפי מה שמשתלם לה לבטח. כשמחפשים בין מעט חברות וסוכנויות ביטוח הסיכוי למצוא את ההצעה הטובה והזולה שקיימת בשוק - נמוך, תמיד יכולה להיות שיש את החברה ההיא שלא בדקתם ודווקא היא זו שהשתלם לה לתת לכם את המחיר הזול והמשתלם ביותר. אבל כשמשווים בבסטי, שיש אצלה את הכי הרבה חברות ביטוח וסוכנויות... הבנתם...בינגו!

 • ישנן חברות ביטוח המציעות מסלולי ביטוח רכב לפי קילומטראז', כך שתקבלו הטבה אם תיסעו מעט או אף תוכלו לשלם רק לפי השימוש ברכב. לא נהגתם? לא שילמתם!

 • אלה הם מוסכים שלחברת הביטוח יש הסכם איתם. במקרה של תאונה או נזקים שונים שנגרמו לרכב, יוכל המבוטח לבחור לתקן את רכבו באחד ממוסכי ההסדר וכך ליהנות מהטבה במחיר ומתשלום ההשתתפות העצמית בלבד.

 • בעל רכב שמעוניין לרכוש ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', עליו להציג אישור היעדר תביעות (הנקרא גם רצף ביטוחי או עבר ביטוחי). אישור זה מוכיח אם למבוטח היה ביטוח רכב על שמו בשלוש השנים האחרונות ואם הוא היה מעורב בתביעות ביטוח רכב במהלך שנים אלה. חברות הביטוח יעניקו הנחה במחירי הביטוח לנהגים עם ותק וללא תביעות, כיוון שאלה ייתפסו כנהגים זהירים יותר עם פחות סיכון לפגוע ולהיפגע על הכביש.

 • ישנן חברות ביטוח המציעות מסלולי ביטוח רכב לפי קילומטראז', כך שתקבלו הטבה אם תיסעו מעט או אף תוכלו לשלם רק לפי השימוש ברכב. לא נהגתם? לא שילמתם!

 • כשאתם מעוניינים לרכוש ביטוח רכב מכל סוג שהוא, כל חברה או סוכנות ביטוח מציעה לכם הצעת מחיר שכוללת שירותים מסוימים, אך חשוב לדעת שלרוב יש עוד מגוון תוספות והרחבות שניתן לעשות בתוספת תשלום בביטוח רכב, בעיקר בביטוח מקיף, על מנת לכסות כמה שיותר מקרים של נזקים אפשריים ולאפשר למבוטח לנהוג בראש שקט ונטול דאגות. התוספות האפשריות משתנות מחברת ביטוח אחת לאחרת וכך גם המחיר שלהן, כשחברה אחת יכולה להציע את השירות כחלק מהביטוח הבסיסי וחברה אחרת עשויה להציע אותו רק למי שירצה להוסיף אותה בתשלום. ההרחבות הקיימות בביטוח רכב הן רבות וביניהן: חילוץ מחניון תת קרקעי, שירותי דרך וגרירה, שירותי החלפת גלגל ואספקת דלק, סיפוק רכב חליפי, כיסוי שמשות מקוריות, כיסוי לפנסים ומראות צד, כיסוי לפגיעה בפגוש, שירותי VIP שונים כמו מונית עד הבית ממקום התאונה והגעת נציג למקום, הוצאות משפטיות, שינוי סכום ההשתתפות העצמית או ביטול של ההשתתפות העצמית, שינוי גובה גבול האחריות במקרה של נזק לצד ג', נזקי רעידת אדמה, נזקי שביתות ומהומות, נהג מזדמן למספר ימים ותוספות אחרות המשתנות בין החברות לביטוח רכב.

 • ביטוח רכב נועד להגן על בעל הרכב מפני נזקים אפשריים שעלולים לקרות לו ולרכבו ונזקים שהוא עלול לגרום לאחרים. כל בעל רכב בישראל נדרש על פי חוק לעשות ביטוח חובה לרכב ונהיגה ללא ביטוח זה נחשבת לעבירה על החוק שעלולה להוביל לקנס ואף מאסר. ביטוחי הרכב השונים מאפשרים לקבל פיצוי על נזקי גוף שנגרמו לנהג, לנוסעים ברכבו או להולכי רגל, כיסוי הוצאות רפואיות וטיפול רפואי, כיסוי נזקים שנגרמו לרכב או לרכושו של צד שלישי, כיסוי מקרים של גניבה, נזקים ברכוש בעקבות תאונה, שריפות, הצפות ונזקי טבע שונים ועוד. תפקידו של ביטוח רכב הוא לאפשר לבעל הרכב לנהוג בראש שקט, כשהוא יודע שבמקרה של פגיעה או נזק יש לו למי לפנות על מנת לקבל סיוע, לטפל בנזקים ולהשתקם פיזית וכלכלית מבלי להיקלע להוצאות כספיות גבוהות של תיקונים יקרים לרכב, תשלומים לבתי חולים או לצד שלישי שנפגע.

 • מחירו של ביטוח רכב מושפע מגורמים רבים והוא משתנה בין חברת ביטוח זו לאחרת ובין סוג ביטוח אחד לשני. לרוב, עלות ביטוח חובה, שהוא הבסיסי וההכרחי על פי חוק, היא הנמוכה ביותר, ועלות ביטוח מקיף, שהוא הנרחב ביותר, היא הגבוהה ביותר. מחיר ביטוח רכב נקבע בהתאם לנתונים של בעל הרכב ושל הרכב המובטח:

  • גיל הנהג
  • מין הנהג
  • ותק רישיון הנהיגה של הנהג
  • האם יש לנהג תביעות ביטוח מהשנים האחרונות
  • כמה נהגים צפויים לנהוג ברכב
  • מה סוג הרכב ומה הדגם, מה שנת הייצור שלו, מה נפח המנוע, אילו אמצעי בטיחות ומיגון קיימים ברכב
  • מה סכום ההשתתפות העצמית, מה גובה גבול האחריות במקרה של נזק לצד ג'
  • האם ביטוח הרכב כולל נהגים צעירים או חדשים
  • כמה ק"מ נוסעים ברכב
  • האם זהו רכב יחיד או שני במשפחה
  • אילו שירותי דרך כלולים בביטוח ועוד.חלק מהחברות אף מציעות ביטוח רכב שמחירו מושפע ישירות מכמות הנסיעה ברכב, כך שאם נוסעים מעט – משלמים מעט.

 • אתר בסטי הוא אתר להשוואת ביטוחים שמבטיח להציג לכם תוצאות עדכניות, אובייקטיביות, ניטרליות ונטולות אינטרסים, תוך זמן קצר. המערכת החכמה של האתר מבוססת על אגרגטור, שהוא למעשה מנוע לחיפוש, איסוף ומיון מידע ממקורות שונים ברחבי האינטרנט. במחשבון הביטוח של האתר תתבקשו להזין מספר נתונים עליכם ועל הרכב אותו תרצו לבטח, כמו גיל הנהג, מספר הנהגים שצפויים לנהוג ברכב, מין הנהג, סוג הרכב, שנת הייצור של הרכב, אם היו לנהג תביעות ביטוח רכב בשנים האחרונות, האם הרכב משועבד ופרטים נוספים. לאחר שקלטה המערכת החכמה של בסטי את הנתונים שלכם, היא אוספת את המידע הביטוחי מאתרי האינטרנט של חברות וסוכנויות הביטוח ומציגה לכם תמונה מלאה של הצעות המחיר הזולות ביותר והפופולריות ביותר הרלוונטיות עבורכם, בצורה ברורה, עניינית ופשוטה. בנוסף, ניתן לשנות בזמן אמת את נתוני החיפוש ולסנן את התוצאות לפי חברות ביטוח ופרמטרים אחרים. ההשוואה המקיפה שעושה עבורכם האתר חוסכת לכם זמן יקר על סקר שוק בין החברות והסוכנויות השונות, וכן מציגה תמונה מלאה של ביטוחי הרכב שעומדים לרשותכם, כשלגבי כל ביטוח רכב ניתן לראות את ההרכב של המחיר, מה סכום ההשתתפות העצמית, אילו שירותים כלולים בביטוח ואילו תוספות ניתן לעשות בתשלום נוסף.

 • לא! ביטוח רכב חובה הוא ביטוח שכל בעל רכב בישראל נדרש לעשות על פי חוק. לא ניתן לעשות טסט ללא הצגת ביטוח חובה בתוקף, ונסיעה ללא ביטוח חובה נחשבת לעבירה פלילית שעלולה להוביל לקנס כספי, מאסר או שלילת רישיון. ביטוח מקיף וביטוח צד ג' הם ביטוחי רשות, אותם יכול בעל הרכב להחליט אם להוסיף לביטוח החובה.

 • ישנם בישראל שלושה סוגים של ביטוח רכב, כשהראשון הוא ביטוח חובה, אותו חייב כל בעל רכב לעשות על פי חוק. נהיגה ללא ביטוח חובה בתוקף הינה עבירה על החוק שעלולה להוביל לקנס, שלילת רישיון ואף מאסר, ולא ניתן לעשות טסט לאוטו ללא ביטוח חובה. ביטוח מסוג זה נועד להגן על המבוטח במקרה של תאונה עם נזקים בגוף שנגרמו לו, לנוסעים ברכבו או להולכי רגל. ביטוח חובה מאפשר לקבל פיצויים על אובדן השתכרות וכושר השתכרות ולקבל מימון של טיפולים רפואיים והוצאות רפואיות ללא צורך להוכיח מי האשם בתאונה. ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות, אותו ניתן להוסיף לביטוח החובה. ביטוח מסוג זה נועד לתת כיסוי למקרה בו גרם המובטח נזק לבעל רכב אחר או לרכוש, כמו חניה, גדר, חלונות ראווה של חנות, קירות של בית, עמוד חשמל וכד'. ביטוח מקיף גם הוא ביטוח רשות, וכשמו כן הוא, ביטוח רכב המקיף והנרחב ביותר שניתן לעשות. ביטוח מסוג זה כולל בתוכו ביטוח צד ג', ובנוסף הוא נועד גם לתת כיסוי למקרים של נזקי רכוש בעקבות תאונה, גניבה, שריפה, נזקי טבע כמו הצפות, שלג או קריסת עמודי חשמל. ביטוח זה כולל לרוב גם רכב חליפי, שירותי גרירה והוצאות משפטיות, וניתן לעשות תוספות והרחבות לביטוח בתשלום נוסף.