שאלות נפוצות על ביטוח הנסיעות לחו"ל

 • כשעורכים השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל ישנם ארבעה מושגים שכדאי להכיר עולם הביטוח הוא גדול ויכול להיות מורכב, ולרובנו קל ללכת לאיבוד בין כל המונחים, החברות והמסלולים השונים המוצעים לנו. בסטי פה כדי לעזור לפשט ולקצר תהליכים,  אספנו עבורכם כמה מונחי יסוד בתחום ביטוח נסיעות לחו''ל. שלושה מונחים שתפגשו בפוליסות ובעזרתם תוכלו לפלס את דרככם ביעילות ובקלות לפוליסת ביטוח הנסיעות לחו''ל המתאימה ביותר עבורכם, זאת שהכי עונה על צרכי החופשה שלכם בצורה הטובה והמקיפה ביותר.

  1. כבודה - המטען האישי שלכם שמלווה אתכם בעת היציאה מהארץ, אלו כמובן התיקים, מזוודות והתרמילים שלכם. ביטוח כבודה הוא הרחבה שניתן לצרף לפוליסת ביטוח הנסיעות שלכם בתשלום, וכך להבטיח שתקבלו החזר כספי מחברת הביטוח, במקרה שהמזוודה לא תגיע ליעדה או שייגרם נזק לתיקים שלכם. ניתן להגדיל את ביטוח הכבודה ולהנות מראש שקט יותר כשטסים לחו''ל.
  1. הוצאות רפואיות שלא באשפוז - פיצוי כספי עבור תהליכים רפואיים שהתבצעו במהלך השהות בחו''ל. זה יכול להיות בדיקה קצרה אצל רופא מקומי, פציעה, מתן מרשם לתרופות, ביצוע בדיקות מעבדה וטיפולים רפואיים נוספים שאינם מצריכים אשפוז בבית חולים.
  1. גבול אחריות - סכום הפיצויים המירבי אותו מעניקה חברת הביטוח למבוטח, בעקבות מקרה שקרה בחו"ל ומצריך תביעה של הביטוח (מחלה, פציעה, תאונה כזו או אחרת), סכום זה מפורט בתנאי הפוליסה. טיפ קטן מאיתנו בבואכם לבחור פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל, מומלץ לבחור בפוליסה עם גבול אחריות גבוהה יותר בהשוואה לאחרות.

 • טיסה לחו''ל עם הילדים זו חוויה מגבשת, מקרבת שמעוררת את הסקרנות של היקרים לכם ומכל ופותחת להם תיאבון לעולם הגדול. אך באותה מידה זו אחריות גדולה עבור ההורים להפוך את הטיול מהנה ובטוח עבור הילדים. ניתן לראות כי ילדים טסים כיום, הרבה יותר מבעבר. בין אם לטיולי בר/בת מצווה, טיולי שורשים לארצות המוצא של ההורים, ביקור קרובים שגרים מעבר לים או כדרך נחמדה להעביר את החגים והחופשים הרבים מהגן ובית הספר. ילדים הם סקרנים ומלאי אנרגיות וזה מעמיד אותם בסיכון להיפצע במהלך הטיול. עוד נקודה חשובה שיש לשים עליה את הדעת כשמתכננים חופשה עם הילדים - כפי שציינו מוקדם יותר, המערכת החיסונית שלהם רגישה יותר משל מבוגרים והם נמצאים בסיכון גבוה יותר ''לתפוס'' וירוסים ולחלות במהלך הטיול. על מנת לטוס בראש שקט ורגוע, ולדאוג שהחופשה תתקיים בדיוק לפי התוכנית, חשוב למצוא ביטוח נסיעות לחו''ל לכל המשפחה מותאם לאופי הטיול ולצרכים שלכם.

 • גיל הפרישה הוא פרק בחייו של אדם בו קוצרים את הפירות, נהנים מהשלווה. זה הזמן לחזור לכל אותם תחביבים אהובים שנדחקו הצידה במרוצת השנים, לגלות אהבות חדשות, לבלות זמן איכות עם הנכדים, לעשות ספורט, וכמובן - לטוס לחו''ל. כפי שאתם ודאי כבר יודעים, לא טסים לחו''ל ללא ביטוח נסיעות, אך איזה ביטוח נסיעות מתאים לבני הגיל השלישי? מכיוון שבמרבית המקרים, מדובר בקבוצה באוכלוסיה הסובלת ממחלות רקע ונוטלת תרופות באופן קבוע, עליכם לרכוש ביטוח נסיעות שמכסה גם את ההיסטוריה הרפואית של המבוטח, שיכלול כמה שיותר כיסויים למצבים רפואיים מורכבים כדי להיות דרוכים ומוכנים לכל מה שלא יבוא. האופציה הביטוחית המומלצת ביותר, אם כן, היא ביטוח החמרה למצב רפואי קיים, לכיסוי מצבו הרפואי של המבוטח. פירוט מחלות הרקע והמצבים הרפואיים הדורשים מעקב צמוד של רופא, משתנים מחברה אחת לאחרת. לרוב לא יהיה ניתן לסגור את הפוליסה באונליין, אלא שהמבוטח יידרש לשוחח עם סוכן הביטוח בטלפון ואף למלא שאלונים רפואיים. אך כאמור, כל חברת ביטוח ומדיניותה, לכן חשוב לערוך בדיקה מעמיקה, לבצע השוואת ביטוחים באונליין, טרם קבלת ההחלטה.

 • הריון היא תקופה מרגשת. במשך תשעה חודשים הגוף משתנה, מתפתח, מכין את עצמו לקראת הבאת חיים חדשים לעולם. באותה נשימה, מדובר במצב בריאותי שמצריך התייחסות מיוחדת, על אחת כמה וכמה כשטסים לחו''ל. אז אם אתן בהריון ומתכננות לטוס לחופשה רומנטית קטנה לפני הרחבת המשפחה - רוכשים ביטוח נסיעות לחו''ל מותאם לנשים בהריון ומעבירים אותה בבטחה. מדובר בפוליסה שמכסה הוצאות רפואיות נקודתיות להריון. חשוב לזכור שגם כאן, כל חברת ביטוח קובעת לפי מדיניותה ותנאיה את גיל המבוטחת, השבוע בהריון ומתי ההריון נחשב להריון בסיכון. לכן חשוב לבצע השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו''ל ולבדוק איזו חברה מציעה את התנאים הטובים ביותר עבור נשים בהריון.

 • מחירי ביטוח נסיעות לחו''ל משתנים מחברה לחברה, בהתאם לפרמטרים הבאים: א. נתוני המבוטח - גילו ומצבו הבריאותי. ילדים עד גיל 14 וקשישים למשל, חשופים לוירוסים ומחלות במידה רבה יותר משכבות הגילאים האחרות והדבר מתבטא בעלויות הביטוח. ב. היקף הכיסוי הביטוחי - ככל שתרחיבו את היריעה הביטוחית, תהנו משקט נפשי גדול יותר אך גם תקפיצו את מחירי הביטוח.   ג. אופי הטיול - לכל חופשה יש את הסגנון, האווירה, המקצב הפנימי שלה, ובכל חופשה מידת הסיכון לתאונות היא שונה. בהתאם לכך, כל חופשה בחו''ל מצריכה פוליסת ביטוח נסיעות אחרת. זה מסביר למשל את ההבדלים במחיר בין ביטוח נסיעות למשפחה שיוצאת לטיול בר מצווה באירופה, ביטוח נסיעות לתרמילאים שיוצאים לטרק בג'ונגל וביטוח נסיעות לחובבי אקסטרים שיוצאים לטיול ספורט חורף. ד. משך השהות - ככל שתבלו זמן רב יותר ביעד כך מידת הסיכון להיפגע ולהיפצע תעלה ואיתה תעריף הפוליסה. ה. מאפייני היעד המבוקש - כשטסים ליעדים מוכי גניבות, אסונות טבע, או יעדים בהם המחיה יקרה יותר באופן יחסי, משלמים יותר על ביטוח הנסיעות שלכם. זאת גם הסיבה שביטוח נסיעות לארצות הברית נוטה להיות יקר יותר מביטוח נסיעות לסיני, עקב עלויות הטיפולים הרפואיים הגבוהות ביעד זה.