מדריך פרקטי + מחירים לביצוע השוואת ביטוח חובה

במה תעסוק כתבה זו?

קניתם אוטו חדש ועכשיו עליכם להתעסק עם הפן הפחות מלהיב של הקנייה- בחירה והשוואת ביטוח חובה. תוכלו לבחור אם לעשות לרכבכם ביטוח צד ג’ או ביטוח מקיף, אך כך או כך אתם נדרשים על פי חוק לעשות ביטוח חובה, שהוא הביטוח הבסיסי ביותר. שימוש ברכב ללא ביטוח חובה בתוקף נחשב לעברה פלילית ונהג שייתפס נוהג ברכב ללא ביטוח צפוי להיות מזומן לבית המשפט ולקבל קנס כספי ובמקרים מסוימים אפילו מאסר של מספר חודשים, ואם לאדם זה ישנן גם עבירות תנועה קודמות, צפוי העונש להחמיר ואף להגיע עד לפסילת רישיונו של הנהג. בנוסף, חשוב להדגיש כי מעבר לפן החוקי, נהג שאינו מבטח את רכבו חושף את עצמו ואת הנוסעים ברכבו לכך שאם חלילה תהיה פגיעה בגופו או בגופם כתוצאה מתאונה, לא יוכלו לקבל כיסוי כספי על הטיפול הרפואי ועל כלל ההוצאות הרפואיות.

ביטוח חובה – מה זה בכלל?

ביטוח חובה כשמו כן הוא, בגדר חובה. בישראל מחויב כל בעל רכב על פי חוק לעשות ביטוח חובה לרכבו ולא ניתן לעשות טסט לאוטו מבלי להציג ביטוח חובה בתוקף של הרכב. ביטוח זה נועד להגן על בעל הרכב במקרה של תאונה בה נגמרים נזקים בגוף לנהג, לנוסעי הרכב או להולכי רגל, ולממן טיפול רפואי והוצאות רפואיות ללא הגבלה במקרה הצורך וכן לאפשר לו לקבל פיצויים במקרים של חלילה אובדן השתכרות וכושר השתכרות. מבוטח שנפגע יקבל פיצוי בהתאם לנזק שנגרם לו על פי מה שקבוע בחוק, מבלי שיצטרך להוכיח את אשמת הצד הפוגע. חשוב להדגיש כי פוליסת ביטוח חובה מכסה נזקים גופניים בלבד ולא עוסקת בנזק לרכוש, כמו גניבת רכב, הוצאות תיקון הרכב במקרה של תאונה וכד’.

כמה עולה ביטוח חובה לרכב?

למרות שפוליסות ביטוח חובה הינן זהות בחברות הביטוח השונות, עדיין קיימים פערים במחירים מחברה לחברה. מחירו של ביטוח החובה לרכב נקבע על ידי חברות הביטוח השונות הקיימות בשוק, והוא משתנה בהתאם למספר נתונים וביניהם מין הנהג, סוג הרכב ושנת הייצור שלו, נפח מנוע, אמצעי בטיחות ומיגון הקיימים ברכב כמו קודן, אזעקה, מערכת בקרת יציבות או מערכת התראה על אי שמירת מרחק, גיל הנהג הצעיר ביותר שנוהג ברכב, שווי הרכב, כמה כריות אוויר יש ברכב, האם קיימות תביעות עבר נגד הנהג, האם הייתה לנהג שלילת רישיון, כמה נהגים ינהגו ברכב וגורמים שונים נוספים. חשוב לציין כי למרות שהרחבת הביטוח עולה כסף, מומלץ לשקול לעשות בנוסף לביטוח החובה גם ביטוח צד ג’ או ביטוח מקיף, כך שאלה יוכלו לכסות את מירב המקרים האפשריים של תאונות, פגיעה ברכוש או בגוף, נזקי טבע, גניבה ועוד, ויאפשרו לבעל הרכב נסיעה בראש שקט.

השוואת ביטוח חובה

על מנת לדעת אילו אפשרויות עומדות בפניכם בבחירת הביטוח, מומלץ להיכנס לאתר בסטי ולעשות השוואת ביטוח חובה. האתר יעשה את העבודה עבורכם ויציג לכם בצורה מהירה וקלה את הביטוח המתאים לכם מתוך ההיצע הגדול של חברות ביטוחי הרכב הקיימות בשוק, וביניהן חברת הביטוח מגדל, הפניקס, כלל ביטוח, מנורה מבטחים וחברות נוספות. המערכת החכמה של האתר אוספת את המידע ממגוון האתרים של חברות הביטוח והסוכנים, ומציגה את ההצעות הזולות ביותר עבורכם לביטוח חובה וביטוח מקיף או ביטוח צד ג’, בהתאם לצרכים שלכם ולפרטים שהזנתם. מעבר לנוחות ולחיסכון בזמן, אתר בסטי מבטיח לתת לכם תוצאות אובייקטיביות ונטולות אינטרסים, אמינות, בפשטות ובמהירות, עם המחירים הטובים ביותר. בנוסף, ניתן לשנות בזמן אמת את מאפייני החיפוש, כך שגם אם אתם מתלבטים לגבי הביטוח שאתם מעוניינים לרכוש, תוכלו לראות את התמונה המלאה ולקבל מידע על כל האופציות שתרצו להתלבט לגביהן.

איזה רכב מבטחים?

מגיע לכם לקבל את הצעת המחיר המשתלמת ביותר

עוד באותו נושא

איזה רכב מבטחים?

מגיע לכם לקבל את הצעת המחיר המשתלמת ביותר